Zmęczone oczy

Mamy XXI wiek. Śmiało można powiedzieć że większość Europejczyków (a w wieku poniżej 30 roku życia niemal wszyscy) spędza zbyt wiele czasu przed ekranami komputerów, tabletów, telefonów. Zadaję dzisiaj pytanie – czy jesteśmy świadomi konsekwencji zdrowotnych wynikających z tego rodzaju nadużyć. Na pierwszy ogień idą oczy.

Nieustanne wpatrywanie się w jeden obszar – monitor, ma bardzo negatywny wpływ na delikatną strukturę oka, które jest przystosowane do nieustannego ruchu a nie „zmrożenia” w jednej pozycji. Do tego dochodzi promieniowanie i wysoki kontrast.

Kolejne sprawy powodujące wysuszenie zewnętrznej części oka oraz bardzo odczuwalne zmęczenie. Jeśli chcesz poczytać jeszcze na temat kilku ciekawostek odsyłam Cię do strony www.dobra-przychodnia.com.pl na której można znaleźć inne podobne ciekawostki z życia wzięte. Są to głównie teksty pisane przez amatorów i pasjonatów więc nie można ich brać w stu procentach na serio. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby wszcząć dyskusję w pewnej sprawie.

Comments are closed.

Post Navigation