Węgiel i obawy

Mimo tego oficjalnego obaw, obecna sytuacja tego sektora sprawia, że pilnie czytania. Najciężej dotkniętych jest największy w Europie kopalń węgla kamiennego, Kompania Węglowa (KW). W lecie KW musiał sprzedać jednego ze swoich 15 kopalń i osiągnąć porozumienie restrukturyzacji zadłużenia w celu płacić miesięczne pensje swoich górników.

W ubiegłym roku firma z siedzibą w Katowicach odnotowała stratę netto w wysokości prawie 700 mln zł (169 mln zł) i jest na dobrej drodze, aby co najmniej równa, że ten rok. Drugim co do wielkości firma, Katowicki Holding Węglowy (KHW) zanotowała stratę netto 105m złotych w pierwszej połowie roku, a także pilnie potrzebuje gotówki pozostaje cieczą.

2 Thoughts on “Węgiel i obawy

  1. Zbigniew on Kwiecień 21, 2017 at 7:46 am said:

    Węgiel to temat rzeka w Polsce. Niestety zawsze wokół tego tematu krążą mafie i politycy. Do tego jest to nie rentowne w Polsce bo import węgla z krajów wschodnich jest znacznie tańszy niż wydobycie tego kruszcu w Polsce.

  2. Teraz po tzw. „dobrej zmianie” miało się to zmienić ale jak widać nie ważne jaka partia będzie u władzy w tym biznesie zawsze będą przekręty.

Post Navigation