Rozwój rodzinnego zakładu

Dziewczynka z misą sałaty w kuchni stoi przy meblach

Puck przede wszystkim kojarzy się najstarszym mieszkańcom z połowem ryb, ich zapachem, sieciami i kutrami. Nie mniej jednak nie wszyscy obywatele zajmują się rybołówstwem. Funkcjonuje na terenie miasta zakład meble kuchenne Puck, który w swojej karierze miewał gorsze i lepsze lata działalności. Jednak ostatnio rozwija się bardzo dynamicznie. Wpływ na ten fakt ma to, że w Pucku powstało i nadal powstaje mnóstwo nowych bloków.  Miasto przeznaczyło również tereny pod budowę nowego osiedla domków jednorodzinnych. Wywołało to zapotrzebowanie na meble lokatorów nowo budowanych obiektów. Z tego powodu  mały rodzinny biznes meble kuchenne Puck przekształcił się w zakład zatrudniający ponad dwadzieścia pracowników i zaczął również  specjalizować się w meblach do przedpokojów, łazienek i zabudowy. Jednak  starsi mieszkańcy nadal mówią o firmie meble kuchenne Puck. Nawet szyld na budynku pozostał ten sam. Dopiero już pod trochę wypłowiałym napisem niedawno wywieszony napis informuje o nowej ofercie mebli.

Stół w tradycyjnej Puckiej kuchni

Koniecznością stało się również powiększenie hal produkcyjnych, co na terenie dotychczasowym było niemożliwe, poprzez usytuowanie firmy wśród już zwartej zabudowy jednorodzinnej. Udało się na szczęście właścicielom mebli kuchennych Puck porozumieć z włodarzami miasta, którzy udostępnili po korzystnych cenach nowe tereny pod budowę kolejnej hali produkcyjnej i magazynowej. Skutkiem tej inwestycji będzie nie tylko rozwój zakładu ale również powstaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Wtedy prawdopodobnie też ulegnie zmianie dotychczasowa nazwa fabryki mebli (ze względu na  ilość produkowanych elementów takie jej określenie  chyba nie będzie przesadą). Jednak nie wyprzedzajmy faktów, poczekajmy na oficjalne otwarcie nowych obiektów, które zapowiedziano już za dziewięć miesięcy.

3 Thoughts on “Rozwój rodzinnego zakładu

  1. Polska przedsiębiorczość zaskakuje mnie każdego dnia. Nigdy nie wiadomo co ciekawego powstanie w naszej okolicy. Oby tak dalej. Niech na całym pomorzu powstają kolejne zakłady związane z produkcją mebli!

  2. Jestem przekonany, że meble zamawiane indywidualnie u stolarza są zawsze lepszą opcją. Takie seryjne to później spotyka się w co drugim domu i Polska zamienia się przez to w monotematyczne miejsce rodem z czasów PRLu!

  3. Kazik wrzuć na luz! To, że sąsiad może mieć taką samą kuchnię jak Ty jest po pierwsze bardzo mało prawdopodobne a po drugie co w tym złego? Dzięki temu bardzo ładne meble wykonane z dobrych materiałów są względnie tanie. Poza tym nie każdy stolarz trzyma prawidłową jakość swoich produktów a tutaj masz gwarancję na to, że każdy egzemplarz będzie tak samo dobrze wykonany.

Post Navigation