Chwila relaksu – Gdańsk lodowisko

Gdańsk Przymorze Uniwersytet to nie wyłącznie UG, ponieważ tam możemy odnaleźć spore lodowisko. Żeby tego było mało, oprócz samego lodu do jeżdżenia, na miejscu istnieje możliwość wynajmu łyżew. Tego typu placówka otwarty jest z oczywistych względów tylko w czasie zimowym. Koszty utrzymania lodowiska latem byłyby zbyt wysokie nawet w naszym niezbyt ciepłym klimacie. Gdy już poruszamy tematykę lodowisk, warto zatrzymać się na chwilę przy zagadnieniu niestrzeżonych lodowisk, które tworzą się samoistnie na różnego rodzaju naturalnych obiektach wodnych, takich jak na choćby stawy. Zabawa na nich może być przednia, jednak należy pamiętać o tym, że są to obiekty stworzone przez naturę. Oznacza to, że lód w niektórych fragmentach może być znacznie cieńszy. Jeżeli nie będzie z nami osoby, która dobrze potrafi pływać, gdy zdarzy się, że lód pod nami załamie się, możemy umrzeć. I koniec. Koniec gry. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że Gdansk wypozyczalnia samochodow znajduje się nieopodal wspomnianego lodowiska.

3 Thoughts on “Chwila relaksu – Gdańsk lodowisko

  1. Jeśli nasz samochód ma złe opony to bardzo często droga staje się dla niego takim lodowiskiem na którym walka z prawami natury i fizyki staje się najczęściej bezcelowa i ma tragiczne zakończenie.

  2. Dojazd do takiego lodowiska powinien być odpowiednio zabezpieczony. Wiadomo, że wszyscy na łyżwy wybierają się zimą a więc i droga dla jeżdżących aut powinna być odpowiednio przygotowana

  3. Gdyby wypożyczalnie samochodów w naszym pięknym i malowniczym Gdańsku były blisko lodowisk to spora część ludzi była by tym faktem niesamowicie zachwycona.

Post Navigation